Akhal-Teke Lótenyésztők
Magyarországi Egyesülete

Hírek, események

Hódmezővásárhelyen népszerűsítettük az Akhal-Teke fajtát

Az Ópusztaszeri Akhal Ménes csapata látványos bemutatójával emelte A 2023. május 4. és 6. között megtartásra került Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Napok színvonalát.

Ez az érzékeny és ritka lófajta már sokszor felhívta magára a figyelmet atipikus kinézetével, agárszerűen nyúlánk testalkatával. Ezúttal azonban nem csak metál fényű oldalukat mutatták meg!

Valódi képességeiket is megcsodálhatták a jelenlévők a lovastusa szakág bemutatóján keresztül, ahol igazi bátorság és ügyesség próbán derült ki: mi kell ahhoz hogy a lovastusa szakágban egy ló helyt tudjon állni.

Célunk az volt, hogy megismertessük a látogatókkal azt, hogy hogyan készíthetjük fel a lovunkat egyre komplikáltabb, sőt, sokszor egyre ijesztőbb akadályok legyőzésére. Emellett a csapat másik, lírai hangvételű bemutatóján a keleti kaftánokat viselő lovasok fakó, aranypej, izabellafakó lovaikkal adtak betekintést az akhal tekék történelmébe.

A pontos konferálást a hazai Akhal-Teke Egyesület tenyésztésvezetője, Schütz Sarolta tartotta, kitérve a fajtát érintő hazai és külföldi helyzetre egyaránt. Cseppentő Attila, az Ópusztaszeri Akhal Ménes alapítója és a Cseppentő nyereg feltalálója pedig arról számolt be, hogyan tud ez az ősi fajta helytállni a jelenkor világában - mind a versenypályákon, mind a turisztikában, vagy a hagyományőrzésben.

A Ópusztaszeri Akhal Ménes szervezésében jelenleg is olyan lovastúrákon vehetnek részt az érdeklődők, mint pl. a 200km hosszú Duna-Tisza túra vagy a csillagtúra jellegű Attila túrák. Emellett nyári táborokat és lovas-fegyveres oktatásokat is tartanak.